BLOG


Bir kadın cep telefonundan tiktok izliyor.

Sosyal Medyadaki TikTok Etkisi

Çin sosyal medya markası TikTok'un video paylaşım alanında nicelik olarak görece bir "başarı" elde ettiğini söyleyebiliriz. 2023 yılı itibari ile 1.5 milyar kullanıcıya ulaşmış olmak bir başarı ise eğer. Markalar açısından karlılık ve nicelik bir başarı olarak görülmekte ancak pek çok ülkede TikTok dendiği zaman akla gelenler pek de olumlu düşünceler değil.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.Üstten çekilmiş bir yemek fotoğrafı.

Yemek Fotoğrafçılığı

Yemek fotoğrafçılığı temelde bir an fotoğrafçılığı bir yönüyle de ürün fotoğrafçılığıdır diyebiliriz, özellikle yemeğin ya da içeceğin ne amaçla çekildiği ile ilgili olarak, çekim tekniği ve konsept değişebilir, örneğin e-ticaret üzerinden tatlı satan bir marka için, tatlıların sanatsal bir şekilide fotoğraflanmasından ziyade...

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
Stüdyoda koltuk ürün çekimi yapılmakta.

Ürün Fotoğrafçısı

Ürün fotoğrafçısı reklam, e-ticaret ve pazarlama gibi amaçlarla ürünlerin fotoğrafını çeken bir profesyoneldir. Ürün fotoğrafçısının ana hedefi, ürünü potansiyel müşteri için daha göz alıcı, yerine göre lezzetli, zaman zaman daha sağlam vs gibi satın alma isteğini arttırıcak şekilide, ürünün öne çıkması gereken özelliklerini yansıtan fotoğraflar çekmektir.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.Yüzü kamera şeklinde olan bir robot.

Computational Photography (Bilişimsel Fotoğrafçılık) Nedir?

Computational Photography (bilişimsel fotoğrafçılık) için, fotoğrafta optikten gelen verinin işlemci gücü desteği ile hızlı bir şekilde işlenmesi (neredeyse anlık olarak) ve ortaya optiğin gördüğünden daha farklı bir fotoğrafın ortaya çıkmasına imkan tanıyan teknoloji diyebiliriz.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
Bir robot tualin önünde resim yapıyor.

Kreatif İşlerde Yapay Zeka'nın Geleceği

Bu günlerde kelimelerle arası iyi olanlarla kreatif işler yapanlar, ne oluyoruz yoksa yapay zeka işlerimizi elimizden mi alacak kaygısı içindeler, pek çok meslek grubunda olduğu gibi. Ancak özellikle Midjourney ve ChatGPT ile bu durum çok daha belirgin bir hal almaya başladı.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
Novalog Kurumsal Web Sitesi

Novalog Healthcare Warehousing Solutions, İstanbul'da yeni kurulan bir sağlık ürünleri lojistik firması. Proje kapsamında firmanın kurumsal renklerini yansıtan, modern ve tüm mobil cihazlara uyumlu bir web sitesini hayata geçirdik.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.Lazer kesim makinesi fotoğrafı

Lazer Home Tanıtım Videoları

Türkiye'nin önde gelen Lazer Makinesi ve yedek parçaları tedarikçilerinden Lazer Home'un 10 adet makinesinin video çekimlerini tamamladık. Videolarda makinelerin özelliklerinin anlatımını animasyonlu yazılar ve efektlerle güçlendirdik.

Link ikonu ve devamı yazısı içeren imaj.
1  |  2  |  SONRAKİ