Gözlük Fotoğraf Çekimi

Gözlük fotoğraf çekimi ve güneş gözlüğü fotoğraf çekimi diğer ürün fotoğrafı çekimi alanlarından farklı olarak çeşitli zorlukları beraberinde getirmektedir. Özellikle parlak ve ışığı yansıtan ürünlerde fotoğraf çekimi için farklı teknikler kullanmak gerekebilir. Stüdyomuzda gözlük fotoğraf çekimine uygun özel hazırlanmış bir çekim alanımız bulunmaktadır, uzun yıllara dayanan gözlük fotoğraf çekimi tecrübelerimizi yeni projelerde de kullanmaktayız.

Özellikle güneş gözlüğü fotoğraf çekimi çalışmalarında ürünün yansıtıcı özelliklerini koruyarak gözlüğün doğal rengini bozmadan fotoğrafa yansımasını sağlamaktayız, retouch süreçlerini de bu anlamda titizlikle yürütmekteyiz. Gözlüklerin teslim alınıp çekim süresince güvenli bir şekilde depolanmasından, ürünlerin temizlenip çekime hazır hale getirilmesine, çekim ve retouch işlemlerinin ardından, ürünlerin tekrar paketlenip teslim edilmesine kadar tüm aşamaları sorunsuz ve eksiksiz bir çekilde takip etmekteyiz.

Yüksek adetli çekimlerde dosya isimlerinin planlanması ve çekimin ürün özelliklerine göre gruplandırılması, sonrasında güvenli bir şekilde yedeklenmesi ve teslim edilmesi konularında özelleşmiş iş akışlarımız bulunmaktadır. Uzman ekibimizle projeleri zamanında teslim ediyor ve kaliteli bir hizmeti uygun fiyatlarla vermeye özen gösteriyoruz.


Gözlük Fotoğraf Çekiml Fiyat

Güneş gözlüğü fotoğraf çekimi ya da optik gözlük fotoğraf çekimi için çekim yapılacak ürün sayısı da göz önünde bulundurularak web shooting için ortalama kare başı birim fiyatımız 100 TL + KDV’dir.


Gözlük Fotoğrafı Çekimi Projelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru Fotoğraf Makinesi Seçimi

Gözlük fotoğraf çekimi projelerinde büyük sensörlü ve yüksek çözünürlükü makineler kullanmaktayız. Profesyonel seviyedeki bu ekipmanlarla en keskin ve göz alıcı karelere ulaşmak mümkün olmaktadır. Gözlüğün optiklerinden saplarına kadar doğru netlikte olmasına özellikle önem vermekteyiz, web siteleri ve e-ticaret platformlarından ürünün tam olarak net görünmesi bu şekilde sağlanmaktadır.


Işık Seçimi

Tüm ürün fotoğraf çekimi projelerinde profesyonel ve güçlü flaş sistemleri kullanmaktayız, ürünün konumuna göre özel olarak ayarlanmış açılarda yerleştirilen flaş ışıklar sayesinde gözlüğün detayları ve dokusu daha belirgin olarak fotoğraf karesine yansıtılmış olur.


Arka Plan

Özellikle web shooting, e-ticaret ürün fotoğraf çekimi gibi projelerde arka planın tam beyaz olması önemlidir, bunu sağlamak için profesyonel zemin ekipmanları ve özel konumlandırılmış flaşlar kullanarak ürünün renklerinde herhangi bir değişme olmadan tam beyaz arka plan hedefine ulaşmaktayız. Beyaz arka planda çekilmiş bir güneş gözlüğü fotoğrafı pek çok medyada kullanmak için uygun olacaktır, istendiğinde sosyal medyada kullanılmak üzere kolaylıklı dekupe edilebilmektedir.


Kadraj ve Kompozisyon

Optik fotoğrafı çekimi işlemlerinde gözlüğün doğru bir açıda konumlandırılması çok önemlidir, gözlüklerin en çok öne çıkmasını istediğimiz bölgesini fotoğrafta odak noktasına ayarlayarak ilgi çekici ve satın alma isteği uyandıran karelere ulaşmak mümkündür. Bunun dışında 360 derece gözlük fotoğrafları ve videoları da çekmekteyiz.


Konsept Çekimler

Güneş gözlüğü ve diğer optik gözlükler uzun süren bir tasarım ve üretim sürecinden geçmiş estetik açıdan etkileyici ürünlerdir, her gözlüğün kendi stiline uygun bir konsept ile göz alıcı fotoğrafları çekilebilir, bir çalışma masasının kenarında, ya da ahşap bir zeminde, life style fotoğraflar ürünün günlük hayatta nasıl görüneceğini en güzel yansıtan fotoğraflardır.


Model Üzerinde Çekim

Güneş gözlüklerini en iyi sergileme yollarından biri de model kullanımıdır, seçilen erkek ya da kadın model ile gözlük türüne en uygun yüz bulunarak harika kareler elde edilebilir. Çekimler için stüdyo ortamı ya da dış mekan tercih edilebilir. Modelli güneş gözlüğü çekimi için bize ulaşabilirsiniz.