Sosyal Medya İlişkilerinde Bazı İpuçları

Özellikle kurumsal firmaların sosyal medyadaki ilişkilerinde sıkça yapılan hatalardan birisi kullanıcıyı sıkan gün içerisinde birden fazla yapılan paylaşımlardır. Takipçi markanıza gönülden bağlı ve seviyor olsa bile bir zaman sonra artık sizin yeni beğeni toplamak için yaptığınız paylaşımlar elinizdeki size bağlı olan kullanıcınızıda kaçırabilir.

Burada önemli olan nokta yapılacak olan paylaşımın gerçekten kullanıcının ilgisini çekecek bir içeriğinin olmasıdır. Firma içi bilgiler genellikle takipçiniz için sizin için olduğu kadar heyecan verici olmayabilir. Gerçekten takipçinize faydalı olduğunu düşündüğünüz bir bilgi yada iyi bir kampanya çok daha farklı etkiler yapacaktır.

Genellikle bir esprisi olmayan sadece kampanya olsun diye yapılan çalışmalar da istenen etkiyi yaratmamaktadır. Burada kampanyaya katılan müşterilerin bundan keyif alması ve markaya karşı bir sempati geliştirmeleri sağlanmalıdır. Eğer üretimle ilgili bir işiniz varsa işin mutfağından bir kaç kare görüntü ve altında espri içeren bir yazı ilgi çekici olabilir.